STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Němečtí studenti se připravují na Průmysl 4.0 s platformou 3D Experience

Reutlingenská univerzita v Německa zvolila pro zavedení výukových a výzkumných metod cloudovou platformu 3D Experience. Studentům pomůže nahlédnout do trendů Průmyslu 4.0 a zkvalitní jejich přípravu na budoucí povolání.

Německá univerzita využije platformu 3D Experience v rámci Logistické studijní továrny – realistického studijního a výzkumného prostředí, zaměřeného na práci s průmyslovými výrobními procesy a logistickými koncepty. Studenti ekonomických a technologických oborů se tak budou moci učit o konvergenci procesů v digitální i chytré továrně.

Nejprve mohou platformu využít k tomu, aby virtuálně vyvinuli inteligentní produkty, navrhli produktové vlastnosti nebo nakonfigurovali výrobní linku. Následně si mohou v realistickém prostředí Logistické studijní továrny vyzkoušet aditivní výrobu součástek produktu, stejně jako jeho výrobu a montáž.

V Německu se studenti připravují na éru Průmysl 4.0 v platformě 3D Experience. Foto: Dassault Systèmes

V Německu se studenti připravují na éru Průmyslu 4.0 s platformou 3D Experience. Foto: Dassault Systèmes

Reutlingenská univerzita nabízí šesti tisícům studentů mezinárodní studijní programy s úzkým napojením na průmysl a obchod a již řadu let patří k nejlépe hodnoceným vysokým školám. Univerzita měla zájem obohatit svou Logistickou studijní továrnu o procvičování aplikovaných dovedností v kontextu Průmyslu 4.0, nové éry chytré průmyslové výroby, v níž továrny proměňují internet věcí, robotika, objemná data, kybernetická bezpečnost a další digitální koncepty.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!