STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Povlak technologií Duratomic odolává vysokým řezným rychlostem

Nejnovějšího výzkumu povlakovacích metod Duratomic využila společnost Seco při vývoji břitových destiček TK1501 a TK0501. Díky vysoké houževnatosti a odolnosti proti opotřebení s nimi lze obrábět litinu.

Nejnovější technologie povlakování Duratomic zvyšuje trvanlivost, životnost a produktivitu výroby. Nanášení povlaků dochází při sloučení hliníku a kyslíku na atomární úrovni, břitové destičky pak mohou odolávat otěru.

Břitové destičky TK1501 a TK0501 jsou povlakovány moderní technologií Duratomic. Foto: Seco

Břitové destičky TK1501 a TK0501 jsou povlakovány moderní technologií Duratomic. Foto: Seco

Třídy TK1501 a TK0501 vycházejí z konceptu Seco Edge Intelligence, který kombinuje dlouholeté zkušenosti a znalosti v oblasti vývoje a výroby řezných nástrojů. Povlak s odstínem chromu usnadňuje měření velikosti opotřebení i rozpoznání, zda již byla destička v kontaktu s obrobkem.

Vyměnitelné břitové destičky lze za vysokých řezných a posuvových rychlostí použít pro hrubovací i dokončovací operace s vysokou kvalitou obrobeného povrchu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!