STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Seco představila frézu Highfeed pro velké hloubky záběru

Sortiment nástrojů pro frézování vysokým posuvem posílil o frézu Highfeed 6. Tělo nástroje se šestibřitými vyměnitelnými břitovými destičkami (VBD) nabízí možnost frézovat materiály s velkou hloubkou řezu. Nástroj je vhodný pro obrábění korozivzdorných ocelí, litin a žáruvzdorných slitin.

Konstrukce nástroje umožňuje provádět operace čelního frézování, drážkování, konturování, ponorného frézování a šroubové interpolace. Tyto výrobní operace jsou charakteristické pro výrobu forem a zápustek.

Fréza Seco Highfeed 6 je vhodná pro výrobu forem a zápustek z těžkoobrobitelných materiálů. Foto: Seco

Fréza Seco Highfeed 6 je vhodná pro výrobu forem a zápustek z těžko obrobitelných materiálů. Foto: Seco

Tělesa nástrojů jsou odstupňována v řadě začínající na 50 mm. Hloubku řezu až 1,8 mm zajišťují VBD se šesti břity. Malý úhel nastavení hlavního ostří způsobuje, že řezné síly působí směrem do osy vřetena – radiální nastavení je minimální. Nástroj není náchylný k vibracím a za předpokladu, že jsou dodržovány řezné podmínky stanovené výrobcem, dosahuje vysoké trvanlivosti a životnosti.

Fréza Highfeed 6 je dostupná ve 13 metrických velikostech s vnějšími průměry 50 až 160 mm a v devíti palcových velikostech s průměry 2 až 4 palce; ve variantách s normální a jemnou roztečí. VBD jsou dostupné ve třech řezných geometriích z karbidu nebo povlakované.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!