STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

SolidWorks 2016: Jak přepínat viditelnost těl

Pracujete se sestavami a chcete si při jejich úpravách usnadnit práci? Poradíme vám, jak efektivně přepínat viditelnost těl klávesovými zkratkami.

Viditelnost objemových a povrchových těl můžete přepnout tak, že přesunete na díl v grafické ploše kurzor. Stisknutím klávesy Tab jej skryjete, pro zobrazení platí stejný postup a klávesová zkratka Shift + Tab.

Najetím kurzoru nad díl a stisknutím klávesy Tab jej skryjete. Stejný postup platí i pro zobrazení s klávesovou zkratkou Shift + Tab

Najetím kurzoru na díl a stisknutím klávesy Tab jej skryjete (uprostřed). Stejný postup platí i pro zobrazení (vpravo) s klávesovou zkratkou Shift + Tab

Máte-li skryto jedno nebo více tel, přesuňte kurzor do grafické plochy a podržte kombinaci kláves Ctrl + Shift + Tab. Skrytá těla se dočasně zobrazí jako průsvitná a kliknutím změníte jejich zobrazení.

Máte-li skryto více dílu, použijte pro zobrazení klávesovou zkratku Ctrl + Shift + Tab

Máte-li skryto více dílů (uprostřed), použijte pro zobrazení (vpravo) klávesovou zkratku Ctrl + Shift + Tab

Tip: Jestliže vám kombinace klávesových zkratek nevyhovuje, můžete si ji upravit v systémovém nastavení.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!