STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

CrossManager převádí data do nového formátu 3MF

Potřebujete vytisknout model včetně textury nebo materiálu? CrossManager, za jehož vývojem stojí společnost Datakit, umí převést data do formátu 3MF. Model uloží i s přiřazenou barvou, naskenovanou texturou a druhem materiálu. Nahradí 3MF populární formát STL?

Mezi uživateli 3D tisku je STL stále nejrozšířenější datový formát, který slouží jako podklad pro generování G-kódů pro aditivní výrobu nanášením plastových nebo kovových vrstev. V loni byl v této oblasti uveden zcela nový formát 3MF (3D Manufacturing Format). Mimo standardní povrchové geometrie umožňuje přenést i další parametry: barvu a materiál pro 3D tisk.

CrossManager přvede data včetně textury do formátu 3MF. Obr. Datakit

CrossManager převede data, včetně textury, do formátu 3MF. Obr. Datakit

K výměně dat z populárních řešení SolidWorks, Catia, NX, Creo atd. pak dochází prostřednictvím doplňkového konvertoru CrossManager. Datakit se – mimo výměny dat – zabývá i vývojem vlastního CAD řešení CrossCad/Ware, do něhož konverzi do datového formátu 3MF integroval. Se kterými řešeními je konverze do 3MF kompatibilní, zjistíte na webové stránce produktu CrossManager.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!