STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

GrabCAD Print nabídne on-line řešení pro správu 3D tisku

Společnost Stratasys plánuje rozšířit komunitní portál GrabCAD.com – registrující již více než 3 milióny uživatelů z řad konstruktérů a studentů – o přímé nastavení a kontrolu 3D tisku. Geograficky omezenou beta verzi on-line služby GrabCAD Print plánuje spustit letos v létě.

Když portál GrabCAD.com prošel před dvěma lety akvizicí, vizí společnosti Stratasys bylo poskytnout digitální podporu pro aditivní technologie výroby. Před několika dny firma oficiálně ohlásila plánované spuštění on-line služby GrabCAD Print ve verzi Beta, s níž bude možné sdílet tisková data, plánovat úlohy, kontrolovat jejich stav a sledovat spotřebu materiálu i historii 3D tisku. On-line služba podpoří datové formáty populárních řešení PTC Creo, SolidWorks, NX, Catia a Autodesk Inventor. Novinka umožní přímý tisk u 3D tiskáren Stratasys (FDM a Polyjet) přímo z CAD řešení. GrabCAD Print by měl fungovat on-line ze všech hlavních internetových prohlížečů.

Službou GrabCAD Print chce společnost 3D Systemes rozšířit a zkvalitnit portál GrabCAD.com

Službou GrabCAD Print chce společnost Stratasys provázat 3D tisk s portálem GrabCAD.com

Ačkoliv bude beta verze přístupná pouze uživatelům ze Severní Ameriky, ostrou verzi již využijí uživatelé z celého světa. Oficiální vydání se předpokládá koncem letošního roku, včetně lokalizace do světových jazyků a technické podpory s ohledem na regionální prodejce.

První náhled na grafické prostředí on-line služby GrabCAD Print. Obrázek: Youtube.com

Náhled na grafické prostředí on-line služby GrabCAD Print. Obrázek: Youtube.com

Máte-li zájem o získávání průběžných informací, můžete zažádat o zasílání novinek po vyplnění elektronického formuláře na stránce GrabCAD Print.

Více informací získáte i z videa (anglicky):

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!