STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Caterpillar využívá k simulacím platformu 3D Experience

V předvýrobní fázi, kdy se ověřují konstrukční návrhy pevnostními analýzami, začala společnost Caterpillar používat speciální řešení Simulia od Dassault Systèmes.

Caterpillar je známý výrobcem stavebních a těžařských strojů, naftových a plynových motorů, průmyslových plynových turbín nebo hybridních lokomotiv. Pro řešení Simulia se rozhodl s ohledem na speciální oborové řešení Single Source for Speed, které umí rychle a efektivně simulovat provozní podmínky a pomáhá předvídat chování budoucích dílů a sestav.

Caterpillar zavedením profesionálního řešení pracující na platformě 3D Experience předpokládá snížení výrobních nákladů. Foto: Caterpillar

Caterpillar si od zavedení profesionálních řešení na platformě 3D Experience slibuje snížení výrobních nákladů. Foto: Caterpillar

Další výhodou je odhalení potenciálních problémů a kolizí, které mohou být odstraněny již ve fázi konstruování.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!