STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

MCAE Systems zahájila prodej skenerů pro měření velkých dílů

Požadavky na kontrolu a měření velkých a těžkých dílů v automobilovém průmyslu splňují profesionální automatizovaná skenovací zařízení Atos ScanBox od společnosti GOM. Skenovat s nimi lze rozměrné plechové výlisky (bočnice vozů) i kompletní karoserie. Nově je do portfolia prodávaných produktů zařadila kuřimská firma MCAE Systems.

Skenery Atos ScanBox Series 7 a 8 mohou být použity pro automatickou 3D digitalizaci a kontrolu dílů až do velikosti 2,5 × 6 m. Na rozdíl od konvenčních systémů pro automatizované měření, které využívají velké roboty namontované na dlouhých lineárních pojezdech, nové modely skenovacích skříní Atos ScanBox prodlouží pracovní dosah zavedením optimalizované robotické kinematiky.

Skenery Atos jsou používány v automobilovém průmyslu při kontrole plechových výlisků. Foto: MCAE Systems

Skenery Atos jsou používány v automobilovém průmyslu při kontrole plechových výlisků. Foto: MCAE Systems

Osmiosá kinematika, za jejíž vývojem stojí společnost GOM, se skládá z horizontálního lineárního pojezdu, vertikálního zdvihu a kloubového robota. Tato kombinace umožňuje maximální flexibilitu polohování 3D skeneru vůči měřenému dílu.

Vzhledem k osmi stupňům volnosti mohou být díly měřeny nejen z vnějšku, ale v případě karoserií vozidel také uvnitř v interiéru. Obr: MCAE Systems

Vzhledem k osmi stupňům volnosti mohou být díly měřeny i uvnitř karoserie. Obr.: MCAE Systems

Sestava Atos ScanBox Series 7 je vybavena jedním robotem s jedním 3D skenerem Atos. Vyšší třída – Atos ScanBox Series 8 – má roboty a 3D skenery rovnou dva, což umožňuje oboustranné měření rozměrných dílů. Oba roboty pak provádějí souběžné a koordinované celoplošné 3D měření. Zařízení lze instalovat prakticky do jakéhokoli provozu ve výrobní hale, před instalací nejsou nutné žádné těžké pozemní práce. Zařízení lze kdykoli demontovat a přesunout na jiné místo.

Atos ScanBox je dostupný i v mobilním provedení.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!