STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Video: Seco optimalizovala systém pro upichování

Nové řešení držáku 150.10-Jeti pro upichovací strategie má zdokonalenou konstrukci pro přímé vysokotlaké chlazení v oblasti řezání. Vylepšení zvyšuje trvanlivost a životnost nástroje i kvalitu obrobeného povrchu obrobků.

Planžety z rychlořezné oceli jsou vybaveny technologií Jetstream Tooling, která přivádí procesní kapalinu pod vysokým tlakem přímo na řeznou hranu nástroje, čímž zvyšuje i její efektivní účinky: chlazení, utváření a odvod třísek, nižší tření, odvod tepla a lepší integritu povrchu. Eliminací externích součástí pro vedení procesní kapaliny lze snížit náklady na náhradní díly a skladové zásoby.

Konstrukce nástroje dovolí obrábět i v místech, kde hrozí vznik kolizí – např. u vřetene. Foto: Seco

Konstrukce nástroje dovolí obrábět i v místech, kde hrozí vznik kolizí – například u vřetene. Foto: Seco

Planžety jsou dostupné ve velikostních řadách 15, 20 a 25 mm, zajišťují vysokou stabilitu břitové destičky. Šířka planžety odpovídá šířce vyměnitelné břitové destičky – dostupné jsou rozměry 2 až 6 mm. Kompatibilita destiček je zaručena s celou řadou držáků běžně dostupných na trhu.

Držáky vyráběné společnosti Seco jsou dostupné v metrických i palcových jednotkách – od 10 × 10 mm do 32 × 32 mm.

Ukázka upichování nástrojem 150.10-Jeti:

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!