STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Upínač Tendo E Compact usnadňuje objemové obrábění

Flexibilní a cenově dostupný hydraulický upínač pro všestranné využití při objemovém obrábění vyvinula společnost Schunk. Moderní trend – využití hydrauliky při upínání nástrojů – eliminuje nedostatky kleštinových upínačů.

Při objemovém obrábění jsou kladeny vysoké nároky na nástroje a jejich upnutí. Do takových podmínek byl vyvinut hydraulický upínač Tendo E Compact, který při upnutí suché stopky nástroje o průměru 20 mm zdolá kroutící moment až 900 Nm. U nástroje s průměrem 32 mm je to 2000 Nm – až o 60 % větší kroutící moment, než u standardních hydraulických upínačů.

Hydraulický upínač byl vyvinut pro objemové obrábění 

Hydraulický upínač byl vyvinut pro objemové obrábění

Obvodová házivost, měřena ve vzdálenosti 2,5 × D se stupněm vyvážení G 2,5 při 25 tisících otáčkách za minutu s HSK kuželem, dosahuje přesnosti menší než 0,003 mm. Nástroj tak splňuje požadavky pro hrubovací a dokončovací operace, vrtání, řezání závitů a vystružování.

Řez hydraulickým upínačem Tendo E Compact

Řez hydraulickým upínačem Tendo E Compact

Základní sada obsahuje upínač Tendo E Compact s volitelnou stopkou, 5 × redukční pouzdro, stahovák pouzdra a ovládací klíč.

Hydarulický upínač dodává společnost Schunk v kompaktním kufříku 

Hydarulický upínač dodává společnost Schunk v kompaktním kufříku

Další informace nabídne web společnosti Schunk.

Foto: Schunk

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!