STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Doplňkový modul pro AutoCAD ukládá data do 3D PDF

Společnost Dimension PDF oznámila vydání první verze zcela nového řešení 3D PDF Express for AutoCAD. Modul umožňuje rychle ukládat a sdílet digitální data ve formátu PDF přímo z prostředí AutoCADu.

Sdílení dat je pro konstruktéry jedním z nezbytných kroků při komunikaci se zákazníkem nebo s kolegy v konstrukčním oddělení. Má-li zákazník otevřít digitální data – například formát DWG – musí mít nainstalovaný AutoCAD nebo jinou aplikaci pro čtení výkresové dokumentace. Levnou a praktickou volbou může být sdílení dat ve formátu PDF. Předpokládá, že již každý uživatel počítače má nainstalované řešení pro otevírání PDF dat. Bezplatně jsou dostupná řešení Adobe Acrobat ReaderBluebeam Vu a mnohá další.

I když lze z AutoCADu generovat data v PDF, alternativním řešením je zcela nový doplňkový modul 3D PDF Express for AutoCAD. Uživatelé AutoCADu mohou připravit komprimovaná PDF data pouhým kliknutím a odeslat je zákazníkovi prostřednictvím e-mailu nebo do vzdáleného úložiště v cloudu.

Modul <em>3D PDF Express for AutoCAD</em> od Dimension PDF generuje data ve formátu PDF. Obr.: Autodesk

Modul 3D PDF Express for AutoCAD od Dimension PDF generuje data ve formátu PDF. Obr.: Autodesk

Zároveň řešení umožňuje prostřednictvím dialogového okna vybírat, jaká data (a vrstvy) budou do PDF uložena. Bezpečné sdílení zajistí heslo, které dokument vyžaduje vložit před otevřením.

Doplňkový modul 3D PDF Express for AutoCAD vyvíjí společnost Dimension PDF a bezplatnou čtrnáctidenní zkušební verzi si můžete stáhnout na stránce Autodesk App Store. Komerční licenci pořídíte za 199 dolarů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!