STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Jak identifikovat formu opotřebení řezného nástroje?

Opotřebení je běžným důsledkem funkce strojních součástí, které jsou ve vzájemném kontaktu a relativním pohybu. Při obrábění jsou příčiny vzniku opotřebení složité – ke kontaktu dochází mezi obrobkem, nástrojem a třískou – a souvisejí s volbou řezných podmínek. Ty v konečném důsledku ovlivňují trvanlivost a životnost řezného nástroje. Chcete-li ušetřit finanční náklady na nástrojové vybavení, můžete vyzkoušet nové řešení Wear Optimization App od společnosti Walter, s jehož pomocí lze snadno identifikovat formu opotřebení břitu nástroje – a na základě opatření jeho vzniku předejít.

Řešení Wear Optimization App obsahuje přehledný seznam forem opotřebení u vyměnitelných břitových destiček, monolitních nástrojů i nástrojů ze slinutého karbidu. Identifikovat je můžete pomocí grafického znázornění a fotografií ve vysokém rozlišení. U každé formy opotřebení je popsána charakteristika, za jakých řezných podmínek vzniká a jak mu lze předejít – nebo je snížit.

Doporučená opatření obsahují informace, zda použít jiný řezný materiál, zvýšit tlak procesní kapaliny, snížit řeznou rychlost nebo posuv. Dodržíte-li doporučené řezné podmínky udávané výrobcem řezného nástroje a budete-li věnovat pozornost vzniku opotřebení, můžete prodloužit trvanlivost a životnost nástroje a snížit náklady.

Řešení Wear Optimization App pomůže identifikovat formu opotřebení nástroje. Obrázek: Walter-tools.com

Řešení Wear Optimization App pomáhá identifikovat formu opotřebení nástroje. Obrázek: Walter-tools.com

Řešení Wear Optimization App má příjemné uživatelské prostředí, intuitivní ovládání, responzivní chování a na výběr je 24 jazykových verzí, včetně češtiny. Dostupné je bezplatně on-line, dále pro počítače s operačním systémem Windows 7 a novějším a na chytrých telefonech a tabletech s iOS či Androidem.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!