STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Videa: Jak lákají ke studiu technické vysoké školy?

Sdílejte tento článek na Twitteru
8. 2. 2016, | 1 komentář

Zajímavé, vtipné a chytlavé klipy odstartovaly kampaně vysokých škol, které lákají studenty ke studiu.  Pojďme se podívat na videa, která natočily VŠB-TU Ostrava a VUT Brno. 

Lama, vysokoškolský vědec a rapování

Na rapový klip vsadila VŠB-TU Ostrava. Rektor vysoké školy Ivo Vondrák přiznal, že z něj nikdo rapera neudělá. Rozhodl se proto zapůjčit vysokoškolský titul docent Michalu Kavalčíkovi, kterého můžete znát pod pseudonymem Ruda z Ostravy. Ten v klipu vystupuje jako doc. Vlákno – vzdělanec a propagátor vědecko-výzkumných úspěchů a projektů. Myšlenka klipu spočívá ve vláknu – když pavouk spřádá sítě, vytváří vlákno, a proto se doc. Vlákno snaží polapit studenty ke studiu do Moravskoslezského kraje. Klip nazpívala i Markéta Konvičková a během prvního týdne od spuštění mělo video přes 100 tisíc zhlédnutí. Klip vznikal čtyři měsíce.

Vlk z VUT Brno

Náborovou kampaň spustilo Vysoké učení technické v Brně již před třemi roky klipem Miluji tě, mé VUT. Ten na internetu dosáhl přes 700 tisíc zhlédnutí. Novým oficiálním klipem je Vlk z VUT a paroduje film Vlk z Wall street. Hlavní postavou je herec jiří Svoboda, který ztvárňuje studenta techniky Vlčka. Spot natočila Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií a vznikal půl roku.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. Foxtrot napsal:

    Chybí vám tu svítící kanál z ČVUT :D

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!