STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

CAD Studio slaví 25 let a vykazuje zajímavý růst

Sdílejte tento článek na Twitteru
5. 2. 2016, | 1 komentář

Český dodavatel a vývojář aplikací pro počítačem podporované navrhování (a také největší středoevropský partner Autodesku) dnes působí v devíti lokalitách po celém Česku a na Slovensku. Za 25 let si CAD Studio prošlo řadou změn a akvizic, dodnes si však drží českou vlastnickou strukturu. Od počátku se specializuje na zavádění moderních softwarových technologií a postupů do každodenní praxe – ve strojírenství a výrobě, stavebnictví a architektuře i v geoinformatice. Firma s 88 zaměstnanci dosáhla za loňský kalendářní rok meziročního růstu tržeb o 14 procent a její roční obrat přesahuje 300 milionů korun.

V průběhu historie se jméno společnosti několikrát změnilo, pamětníci si jistě vzpomenou na názvy XANADU či AAC Solutions. V roce 2010 se však firma po sloučení se společností Dagis vrátila k původnímu názvu CAD Studio, a již coby součást holdingu AutoCont jej s hrdostí používá dodnes.

Jan Binter, výkonný ředitel akciové společnosti, vidí současný úspěch firmy v co nejlepší znalosti potřeb zákazníků různých velikostí a zaměření napříč obory. CAD Studiu se podle něj vyplácí sázka na znalost aktuálních trendů, odborné služby i komplexní podporu uživatelů. Aktuálně jsou nejvíce žádané produkty a služby v oblastech automatizace strojírenské výroby, nasazení informačního modelu budovy ve stavebnictví (BIM) a efektivního propojování informačních systémů a cloudových služeb.

Tým CAD Studia se rozrostl už na 88 pracovníků

Firemní tým se rozrostl už na 88 pracovníků (foto: CAD Studio)

CAD Studio, působící dnes v 9 pobočkách po celém Česku a na Slovensku, si postupně vybudovalo pevné vztahy nejen se zákazníky, ale také se společností Autodesk. Z pozice Platinum partnera má přístup přímo k jejímu managementu, pomáhá s lokalizací produktů do češtiny, poskytuje technickou podporu u stovek produktů a služeb, vyvíjí vlastní aplikace a nadstavby, které jsou uživatelům dostupné v bonusových balíčcích CS+ i formou bezplatného softwaru. Provozuje také oblíbený odborný portál CADfórum.cz s 680 tisíci registrovanými uživateli z celého světa.

25 let CAD Studia připomíná i speciální firemní logo

Tip: Zavzpomínejte na úspěšné čtvrtstoletí s CAD Studiem a vyhrajte přitom iPad ve vědomostní soutěži na www.cadstudio.cz/25.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] končících licencí přehledně shrnula společnost CAD Studio na stránce Konec prodeje trvalých licencí. V čem podle předního prodejce produktů od […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!