STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Fusion 360 vylepšuje nástroje pro tepelné analýzy

Začátkem týdne bylo aktualizováno řešení Autodesk Fusion 360. Verze 2.0.1870 zahrnuje vícero změn, aktualizace si tentokrát vyžádala i krátké (plánované) odstavení serverů. Co přináší?

Hlavní novinky se týkají simulací a výpočtů – konkrétně tepelných analýz umožňujících přesně simulovat tepelné namáhání a šíření tepla v různých konfiguracích návrhu výrobku. Rozšířeny byly také modelovací funkce, například asociativní odsazený profil, zmrazení částí T-spline těles, importování DXF dat do náčrtů nebo následné funkce zobrazení a připomínkování návrhů pomocí funkcí cloudu.

Významnou část aktualizace řešení Autodesk Fusion 360 zahrnují tepelné simulace. Foto: Inventorguru.cz

Významnou částí aktualizace řešení Autodesk Fusion 360 jsou vylepšené nástroje pro tepelné simulace. Obrázek: Inventorguru.cz

Užitečnou novinkou (nesouvisející se změnou verze) je také doplněk ImportSplineCSVg. Umožňuje načíst do modeláře 2D nebo 3D křivku definovanou souřadnicemi bodů z řešení Microsoft Excel. Doplněk je ke stažení na stránce společnosti CAD Studio.

Výběr z novinek lednové aktualizace Fusion 360 shrnuje video:

Podrobný přehled všech vylepšení nabízí stránka Design Differently (anglicky).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!