STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Slováci vyvíjejí nový cloudový 3D modelář Vectary

Sdílejte tento článek na Twitteru
18. 1. 2016, | 1 komentář

Po vzoru plně cloudového řešení Onshape se na trhu brzy objeví další on-line 3D modelář – Vectary. Začínajícím i zkušeným uživatelům má umožnit vytvářet a ukládat modely přímo v prostředí internetového prohlížeče, tedy bez jakékoli předchozí instalace.

Za vývojem nového on-line modeláře Vectary stojí dva Slováci – zkušený průmyslový designér Michal Koor a programátor Pavol Soviš. Oba se při vývoji nechali inspirovat potenciálem aditivní technologie (3D tisku), který se mj. uplatňuje při výrobě tvarově složitých modelů.

Model jízdního kola v prostředí on-line CAD řešení Vectary. Obrázek: Vectary.com

Model jízdního kola v prostředí on-line CAD řešení Vectary. Obrázek: Vectary.com

Cílem projektu je vytvořit on-line CAD řešení kombinující plošné a parametrické modelování s využitím standardních i pokročilých modelovacích technik. Modelování ve Vectary bude bezplatné (po předchozí registraci) a autoři slibují, že tvorba modelů bude rychlá a jednoduchá pro nové i zkušené uživatele.

Máte-li zájem, můžete se pro přístup k Vectary předběžně registrovat. Oficiální spuštění ambiciózního projektu se očekává na jaře.

Podívejte se na krátké video z prostředí on-line 3D modeláře Vectary:

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] V tiskové zprávě jste uvedli, že bude on-line 3D modelář bezplatný? Jak to bude v případě komerčního využití?  […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!