STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Samsung si patentoval holografii pro chytré telefony

Inovativní 3D technologie umožňuje zachytit trojrozměrnou strukturu obrazu přímo pomocí chytrých telefonů. Je založena na principu specifické vlnové délky, kterou budou telefony schopny zachytit – a následně zobrazovat jako hologramy. Za vývojem vyspělého řešení záznamu obrazu stojí tři roky práce, které vyústily v úspěšné uznaní amerického patentu. 

Není to dlouho, co společnost Microsoft představila své holografické brýle HoloLens s integrovaným počítačem. Firma Apple se vydala jinou cestou – hologramy chce zobrazovat prostřednictvím laserů, mikročoček a speciálních senzorů. Potenciál podobné technologie vnímá i společnost Samsung, která si nechala patentovat zajímavé řešení: prostřednictvím chytrých telefonů by mohlo převádět a přehrávat pořízená data jako hologramy.

Samsung si nechal patentovat řešení pro tvorbu a zobrazovaní hologramů prostřednictvím chytrých telefonů. Obrázek: Samsung

Samsung si nechal patentovat řešení pro tvorbu a zobrazovaní hologramů prostřednictvím chytrých telefonů. Obrázek: Samsung

Samsung chce zároveň vyvinout pokročilou technologii, která kromě tvorby hologramů převede pořízená 3D digitální data do formátu STL pro 3D tisk.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!