STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Konstruktér 4/2015 – prolistujte si aktuální vydání

Poslední letošní vydání časopisu Konstruktér si dalo na čas, bylo to však z důvodů čistě pozitivních. Díky tomuto posunu vám můžeme nabídnout reportáže ze tří událostí, jež bychom jinak museli zařadit až do čísla březnového. Díky naplánovanému zdržení je tedy obsah Konstruktéra 4/2015 paradoxně čerstvější.

Notnou porci obsahu tohoto čísla zabírají trendy a novinky v aditivní výrobě a 3D tisku. Stalo se tak zejména z toho důvodu, že za sebou máme dvě velké události v tomto oboru: konferenci 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti, která proběhla v Brně a dále vůbec první ročník veletrhu Formnext, jenž se uskutečnil ve Frankfurtu. Plochu celého pavilonu zde zabraly expozice většiny výrobců průmyslových 3D tiskáren, kteří se zde pochlubili nejednou zajímavou technologií a mnoha působivými zákaznickými referencemi. Více o nich se dočtete ve čtyřstránkovém článku.

Také hlavní téma čísla se týká aditivní výroby. Nebo přesněji výroby hybridní, která kombinuje 3D tisk a obrábění v jednom stroji, jako na sebe navazující procesy. V dalších článcích se můžete těšit na recenze stolních 3D tiskáren, reportáže z výroby robotů v Dánsku nebo z návštěvy automobilky Porsche v Lipsku. Představíme vám novinky v systému SolidWorks 2016 nebo vyvíjenou mobilní verzi Solid Edge.

Celý časopis si můžete v náhledech prolistovat v následujícím bloku. Pokud máte zájem o předplatné za pouhých 390 Kč na rok, sjednejte si ho zde.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!