STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Video: Generativní navrhování mění tvář výrobků

Sdílejte tento článek na Twitteru
10. 12. 2015, | 1 komentář

Spojením lidské tvořivosti a výpočetních metod vznikají zajímavá konstrukční řešení, vyrobená z minimálního množství materiálu, přitom splňující všechny požadované funkce s ohledem na pružnost, pevnost a jiná namáhání. Pojďme se společně podívat na praktické ukázky.

Výpočetní síla dnešních počítačů dokáže optimalizovat konstrukci výrobků – od průmyslových až po ty ryze spotřební. Mnohé z nich navíc ožijí jen díky aditivním technologiím (3D tisku) a obráběním ve více osách. Podívejte se na zajímavé video publikované na stránce společnosti Aminimal Studio. Ukazuje výhody generativního navrhování při výrobě olympijského zvratného luku.

Pokud vás zaujalo krátké video a chce se dozvědět víc o generativním navrhování, pokračujte na stránku How Generative Design Marries Nature Within Technology to Bring Objects to Life (anglicky). Další příklad – generativní navrhování pro 3D tisk (česky) – odkazuje mj. i na informace o nové produktové řadě Autodesk Within. Ta pomáhá s generativním navrhováním součástí určených k výrobě aditivními technologiemi.

Společnost Aminimal Studio využila generativní navrhování při výrobě olympijského zvratného luku. Foto: Aminimal Studio

Společnost Aminimal Studio využila generativní navrhování při výrobě olympijského zvratného luku. Foto: Aminimal Studio

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] výroby – vzpomeňme třeba na titanový rám MX-6 Evo vyrobený v Renishaw či na možnosti generativního navrhování minimalizující množství použitého materiálu na úplné minimum. Designérský koncept […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!