STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ZwCAD+ mizí z trhu po oprávněné žalobě Autodesku

Sdílejte tento článek na Twitteru
24. 11. 2015, | 1 komentář

Společnosti ZwSoft a Autodesk ukončily právní spor z února a března 2014. Autodesk tvrdil, že při vývoji řešení ZwCAD+ byl neoprávněně použit zdrojový kód AutoCADu. Šetření mu dalo za pravdu.

Společnost Autodesk podala loni na jaře žalobu k mezinárodnímu soudu v Haagu a k obvodnímu soudu v Severní Karolíně. Společnost ZwSoft z počátku obvinění popírala. Interní vyšetřování však ukázalo, že jeden ze zaměstnanců použil duševní vlastnictví Autodesku při vývoji zmiňovaného CAD řešení a tuto skutečnost zatajil i před správní komisí. Obě společnosti spolupracovaly na nápravě a dohodly se, že software ZwCAD+ bude stažen z celosvětového trhu.

Systém ZwCAD+ nahradil dřívější ZwCAD, vycházející z technologií IntelliCADu. Zdroj: ZwSoft

Řešení ZwCAD+ nahradilo dřívější ZwCAD, vycházející z technologií IntelliCADu. Zdroj: ZwSoft

Uživatelé, kteří mají řešení s neoprávněně použitým kódem, se mohou obrátit na obchodní zástupce společnosti ZwSoft. Ti jim poskytnou bezplatnou náhradní verzi ZwCAD Classic, která se v nabídce objevila záhy po prohraném soudním sporu. O vyjádření k dopadům této kauzy na české a slovenské uživatele jsme požádali místní prodejce softwaru ZwCAD, na odpovědi prozatím čekáme.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] ZwSoft a Autodesk ukončily právní spor dohodou a řešení ZwCAD+ bylo staženo z trhu, jsme vás již informovali. O vyjádření a podrobnosti jsme požádali také zástupce českých a slovenských prodejců […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!