STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost Voxeljet vyrobila stou 3D tiskárnu VX1000

Sdílejte tento článek na Twitteru
18. 11. 2015, | 2 komentáře

Bavorská firma Voxeljet poskytuje služby v oboru aditivních technologií, vyrábí 3D tiskárny a tiskne pískové a plastové formy. Začátkem listopadu oslavila významný milník – vyrobila již stou 3D tiskárnu VX1000.

Víceúčelové 3D tiskárny řady VX poskytují vysoký výkon a velký pracovní prostor (až 1000 × 600 × 500 mm). Vyhovují náročným průmyslovým požadavkům a jsou vhodné pro přesnou výrobu prototypů a malosériovou výrobu. Tisk probíhá po vrstvách – postupným spojováním jemných sypkých materiálů (vč. jemnozrnného písku) pomocí tekutého pojiva.

Pracovní tým bavorské společnosti Voxeljet sestavil stou 3D tiskárnu VX1000. Foto: Voxeljet

Pracovní tým bavorské společnosti Voxeljet sestavil stou 3D tiskárnu VX1000. Foto: Voxeljet

3D tiskárny VX mají oproti běžným tiskárnám výhodu v podobě schopnosti recyklovat netištěný materiál. Model VX1000 má největší pracovní prostor – i díky tomu se stal nejprodávanějším modelem.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] ty opravdu velké modely velikosti až 4 × 2 × 1 metr zvládne vyrobit průmyslová 3D tiskárna Voxeljet […]

  2. […] vysokou rychlost i velký pracovní prostor, což dokazuje třeba největší zástupce řady VX. Tiskárny bavorské společnosti se sídlem v Augsburgu pracují na bázi práškové aditivní […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!