STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Destičky pro obrábění titanu získaly speciální povlak

Společnost Seco zlepšila všestrannost využití břitových destiček MS2050. Řadu doplnila o nástroje pro zpracování dílů z titanu a oceli s vysokým obsahem chromu.

Nové typy břitových destiček mají několik velikostní s různými poloměry zaoblení. Stříbrný povlak, nanášený speciální metodou PVD, odolává vysokým teplotám a téměř eliminuje výskyt nárůstků na břitu nástroje při obrábění přilnavých materiálů, jako je titan. Z provedených experimentů vyplynula až o polovinu delší životnost, která se zcela jistě projeví na nižších provozních nákladech.

Speciálně nanášený povlak metodou PVD odolává vysokým teplotám. Foto: Seco

Speciálně nanášený povlak metodou PVD odolává vysokým teplotám. Foto: Seco

Vyměnitelné břitové destičky MS2050 jsou vhodné pro frézy Turbo 10, Helical T4-08 a Highfeed. K dispozici jsou destičky s poloměrem zaoblení od 0,4 mm do 6,3 mm a dostupná je i pozitivní geometrie. Aplikace vyměnitelných břitových destiček je vhodná pro rohové, čelní a kopírovací frézování i frézování vysokým posuvem.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!