STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Komunita uživatelů řešení Onshape se rozrůstá

Zájem o první on-line CAD i jeho praktické využití se neustále zvyšují. Lze to vypozorovat i z prvního setkání uživatelů řešení Onshape, které se konalo v Mountain View v Kalifornii – v sídle společnosti Google.

Na první oficiální setkání uživatelů řešení Onshape přijelo více než 75 profesionálních konstruktérů, pedagogů i podnikatelů, mezi nimiž se našli i nadšenci pro 3D tisk. Elijah Post využívá Onshape pro navrhování dílů open source 3D tiskárny RepRap. Na tiskárně vyrábí náhradní díly a chystá se z nich smontovat duplicitní 3D tiskárnu.

Elijah Post navrhuje komponenty 3D tiskárny RepRap v Onshapu. Foto: Onshape

Elijah Post navrhuje komponenty 3D tiskárny RepRap v Onshapu. Foto: Onshape

Výhody v on-line CAD řešení vidí i akademický poradce Edgar Aguire. Ten se zajímal o použití Onshapu v nové učebně pro aditivní technologie.

Onshape se postupně zapisuje do podvědomí uživatelů CAD řešení. I když je jeho vývoj stále na začátku, z nezávislého průzkumu plyne, že momentálně největší zájem je o instalaci pro dotyková zařízení s operačním systémem Android.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!