STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Mastercam je stále nejrozšířenějším CAM řešením

Nezávislá organizace CIMdata zveřejnila výsledky stejnojmenného průzkumu, který analyzuje a vyhodnocuje mj. počítačovou podporu programování. Z analýzy vyplývá, že Mastercam je stále nejrozšířenějším CAM systémem podle počtu instalovaných licencí, následují řešení NX a Edgecam.

Nezávislá organizace CIMdata hodnotí CAM řešení již 21 let – také podle počtu instalovaných licencí. S více než 211 tisíci instalací si stále drží první pozici Mastercam a má přibližně dvojnásobný náskok před řešením NX (125 tisíc).

V porovnání s loňským rokem se počet instalací Mastercamu zvýšil asi o 11 tisíc. Foto: CIMdata

V porovnání s loňským rokem se počet instalací Mastercamu zvýšil asi o 11 tisíc. Obrázek: CIMdata

Z výsledků nezávislé analýzy je patrné i to, že Mastercam tvoří čtvrtinu (112 tisíc) ze všech instalovaných výukových CAM řešení po celém světě.

Společnost CNC Software – tvůrce Mastercamu – již delší dobu vsází na zajímavou politiku. Snahou je prosadit počítačovou podporu programování do škol a na univerzity, pro které má připraveny zajímavé podmínky. Výhody této investice se zúročují – studenti pracující v Mastercamu vyhledávají po ukončení studia stejné CAM řešení i v zaměstnání, což je patrné i z počtu instalovaných licencí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!