STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

S Within Medical navrhnete kovové implantáty pro 3D tisk

Sdílejte tento článek na Twitteru
24. 9. 2015, | 1 komentář

Aditivní výroba z kovových materiálů již zasáhla celou řadu strojírenských odvětví, ale stále víc se uplatňuje také v medicíně. Speciálně pro výrobu pokročilých zdravotních pomůcek uvedl Autodesk řešení Within Medical. Má pomoci inženýrům v oblasti biomedicíny lépe navrhovat odlehčené kovové implantáty vyráběné 3D tiskem.

Ze strany lékařů roste poptávka po kovových komponentech s porézními strukturami a mikromřížkou. Obě tyto důležité vlastnosti jsou z hlediska konstrukce nezbytné pro rychlejší hojení kostí a růst cév. Funkce obsažené v řešení Autodesk Within Medical podporují CT a MRI data pořízená skenováním. Lze je dále naprogramovat pro tisk technologiemi laserového slinování a tavení elektronovým paprskem.

Poréznost implantátů podporuje hojení. Foto: Autodesk

Poréznost implantátů podporuje hojení kostí a růst cév. Foto: Autodesk

Jednou z mnoha výhod řešení Within Medical je možnost změny nastavení v průběhu tisku. Novinka je určena výrobcům implantátů pomáhajících s nápravou deformací lebky, kyčelních náhrad a náhradních obratlů.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] navrhování pro 3D tisk (česky) – odkazuje mj. i na informace o nové produktové řadě Autodesk Within. Ta pomáhá s generativním navrhováním součástí určených k výrobě aditivními […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!