STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Delcam rozšířil nabídku o Inventor HSM

Jsou to již dva roky, co populární CAM aplikace HSMWorks prošla po akvizici Autodeskem zajímavými změnami. Její vyspělé nástroje nyní najdete integrovány přímo v Autodesk Inventoru. Spojením obou produktů vzniklo řešení nesoucí název Inventor HSM.

Plnohodnotná verze Inventor HSM podporuje přípravu pro 2,5osé až 5osé obrábění (v základu 5D indexovaně s podporou soustružení a soustružnicko-frézovací centra; ve verzi Pro pak navíc s pětiosým souvislým frézovaním). Výhody Inventoru HSM využijete hlavně při zbytkovém hrubování. Tato frézovací strategie rozlišuje dvě metody hrubování – zbytkové hrubování a zbytkové dokončování. První metoda obrobí místa jedním přejezdem tam, kam už se předchozí hrubovací nástroj nedostal. Pokud však systém vyhodnotí, že vybraná část obsahuje velké množství materiálu a nelze ji obrobit jedním přejezdem, volí jinou dostupnou frézovací strategii.

Druhá z metod – zbytkové dokončování – vyhodnocuje místa k obrábění a zjišťuje, zda je lze obrobit jedním přejezdem. Nastavení řezných parametrů u obou strategií je podobné jako u jiných frézovacích strategií – s tím rozdílem, že se zpravidla obrábí menším nástrojem a neodebírá se velké množství materiálu.

Ukázka programování soustruh s poháněnými nástroji. Obrázek: Autodesk

Ukázka programování soustruhu s poháněnými nástroji. Obrázek: Autodesk

I když řešení vyvíjí a dodává společnost Autodesk, po akvizici britského Delcamu Autodeskem nově zajišťuje technickou podporu i školení společnost Delcam Česká republika. Ta sice vystupuje jako samostatná firma a v Česku není jediným prodejcem Inventoru HSM, má však s prodejem, technickou podporou a školením v oblasti počítačové podpory obrábění více než dvacetileté zkušenosti.

Chystáte-li se na MSV 2015, navštivte stánek 08 v pavilonu P a můžete se dozvědět zajímavé informace mj. o Inventoru HSM a jeho rozsáhlé podpoře postprocesorů a o řešeních Delcam PowerMill, FeatureCAM, PowerShape, PartMaker či Electrode.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!