STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Jablotron Alarms navrhuje výrobky v SolidWorksu

Zabezpečovací techniku začala společnost Jablotron Alarms navrhovat v SolidWorksu. S francouzskou firmou Dassault Systèmes, jež tento 3D CAD systém vyvíjí, uzavřela pětiletou smlouvu o spolupráci.

Jablonecká společnost Jablotron Alarms klade důraz na design výrobků, jejichž povrch je často složený z plynulých přechodů a napojení. Konstruktéři je navrhují z nesouměrných zaoblení tvořených z kuželoseček.

Sortiment výrobků jablonecké firmy Jablotron Alarms tvoří převážně zabezpečovací technika. Foto: Jabloshop.cz

Sortiment výrobků jablonecké firmy Jablotron Alarms tvoří převážně zabezpečovací technika. Foto: Youtube.cz

Pro navrhování zabezpečovacích prvků, plastových krabiček, obalů, komponent, krytů, pružin, speciálních šroubů a další součástek zvolili SolidWorks mj. z důvodu bezproblémové návaznosti na ECAD/MCAD řešení a práce s externími datovými soubory. Ostatní sekce vývoje jablonecké firmy pracují v jiných programech, které dovedou importovat data uložená v SolidWorksu. Jelikož se jedná převážně o výrobky z plastů, ideální průběh plnění formy a vstřikování pomůže odladit zásuvný modul SolidWorks Plastics.

Na videu níže se dozvíte, proč firma Jablotron Alarmas zvolila pro navrhování výrobků právě řešení SolidWorks.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!