STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

GibbsCAM 2015 programuje stroje s pokročilou kinematikou

Pro podporu produkčního obrábění vydává společnost 3D Systems novou verzi GibbsCAMu 2015. Hlavní novinkou je funkce Universal Kinematic Machine. Zjednodušuje CNC programování strojů s pokročilou kinematikou a přesněji vykresluje jejich simulační procesy.

Nejnovější verze GibbsCAM 2015 obsahuje mnoho vylepšení v oblastech tvorby geometrie, programování drah nástrojů ve dvou až pěti osách i v Adveon Tooling Library. Tato knihovna řezných nástrojů – vyvíjená společně s firmou Sandvik Coromant – umožňuje jejich import v souladu s normou ISO 13399.

Vylepšením prošel i soustružnicko-frézovací modul. Foto: GibbsCAM

Nové funkce a nastavení obsahuje soustružnicko-frézovací modul v GibbsCAMu 2015. Obrázek: GibbsCAM

Změn se dočkaly mj. soustružnicko-frézovací modul (podpora držáků), strategie Volumill pro efektivní frézování s kontinuální dráhou nástroje a konstantním úhlem záběru (možnost zadávání minimálního posuvu, výpočet dráhy nástroje na pozadí), vrtání děr (dialogové programování, podpora vrtání kombinovaných děr) a simulace (přesnější vykreslování).

Výčet všech novinek (v angličtině) naleznete na stránce GibbsCAM 2015.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!