STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Dálný východ pomohl Renishaw zdvojnásobit zisk

Nové inovační centrum společnosti Renishaw vykázalo téměř o 40 % vyšší tržby – především díky poptávce po metrologických zařízeních z Dálného východu. Ve fiskálním roce, který skončil v červnu, se firmě podařilo zdvojnásobit zisk.

Tržby z prodeje měřicích zařízení činily 467 miliónů liber, přičemž v předchozím roce byly o 141 miliónů liber nižší. K nárůstu výrazně pomohla poptávka z Dálného východu, díky níž se tržby v této oblasti zdvojnásobily na 249,9 miliónů liber. Provozní zisk společnosti se také zdvojnásobil – činil 150,7 miliónů liber. Z výroční zprávy vyplývá, že firma je schopna rychle reagovat na poptávku a je připravena na větší objednávky.

Renishaw má zastoupení i české zastoupení. Na letošním MSV bude vystavovat v pavilonu P na stánku 058. Pokud se chystáte i na veletrh EMO, tak hlavním tématem expozice (stánek D15 v hale 5) bude rychlost měření a jednoduchost obsluhy měřicích systémů a vystavovat bude rozsáhlý sortiment technologie 3D tisku kovových prášků. Foto: Renishaw

České zastoupení společnosti Renishaw bude na letošním MSV 2015 vystavovat v pavilonu P na stánku 058. Pokud se chystáte i na veletrh EMO, tak hlavním tématem expozice (stánek D15 v hale 5) bude rychlost měření a jednoduchost obsluhy měřicích systémů. Vystavovat bude mj. rozsáhlý sortiment technologie 3D tisku kovových prášků. Foto: Renishaw

Renishaw má továrny ve Velké Británii, Francii, Německu, Indii a USA. Prostory výrobních hal byly rekonstruovány a zvětšeny ve Velké Británii, Singapuru, Vietnamu, Hongkongu, Irsku, Španělsku a Slovinsku. Zvětšit kancelářské prostory plánuje ve Spojených státech, Mexiku i České republice.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!