STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Mobile Fusion promění mobilní telefon ve 3D skener

Vědci z týmu Microsoft Research vyvíjí novou mobilní aplikaci určenou pro 3D skenování. Prostorová digitální data vzniknou pomocí fotoaparátu bez dalšího hardwaru a připojení k internetu.

Řešení Mobile Fusion není první vyvíjenou aplikací zaměřenou na 3D skenování vznikající ve společnosti Microsoft Research. V minulosti se projektový tým zabýval vývojem řešení Kinect Fusion pro modelování domů a kanceláří. Prostorové modely však bylo nutné dále upravovat a aplikace je omezena pouze na stolní počítače.

Novinka Mobile Fusion je cílena na dotyková zařízení s operačními systémy Windows Phone, Android a iOS. Řešení má být přesnější a výkonnější než dosavadní volně dostupná 3D skenovací řešení, hlavním senzorem pro získávání dat je fotoaparát mobilního zařízení. Skenovat můžete okolní předměty, osoby, zvířata, ale třeba i památky. Po připojení k internetu můžete data sdílet na sociálních sítích.

Sdílet 3D modely pamětihodností uvítají hlavně turisté. Foto: Youtobe.com

Sdílení 3D modelů pamětihodností uvítají třeba nadšení turisté. Foto: Youtube.com

Výzkumný tým plánuje představit aplikaci na Mezinárodním sympóziu rozšířené reality na začátku října v Japonsku.

Na první pohled je Mobile Fusion velmi podobný řešení 123D Catch od Autodesku – to vytváří 3D modely z pořízených fotografií.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!