STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Elixir Aircraft vyvíjí letadlo na platformě 3D Experience

Sdílejte tento článek na Twitteru
18. 8. 2015, | 1 komentář

První letadlo navržené v cloudovém softwaru se rozhodla vyvinout francouzská společnost Elixir Aircraft. Pro návrh dvoumístného letounu použije platformu 3D Experience.

Cílem projektu je navrhnout letoun tak, aby mohl převážet více pasažérů než doposud a zachoval přitom jejich maximální pohodlí a bezpečnost. Pravděpodobně půjde konstruktérům o snížení celkové hmotnosti a výrobních nákladů.

Dvoumístný letoun navrhnou konstruktéři ze společnost Elixir Aircraft na platformě 3D Experience. Foto: Dassault Systèmes.

Dvoumístný letoun navrhnou konstruktéři ze společnost Elixir Aircraft na platformě 3D Experience. Foto: Dassault Systèmes.

Pro konstrukci letadla se rozhodla použít řešení Engineered to Fly od Dassault Systèmes. Tento systém vychází z platformy 3D Experience – je však ušité na míru malým a středním dodavatelům v oblasti letectví a obrany.

Fotorealistická vizualizace letounu F-HLXR. Foto: Foto: Dassault Systèmes.

Fotorealistická vizualizace letounu F-HLXR. Foto: Dassault Systèmes.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] Konkrétně se je jedná o digitalizaci Singapuru s bohatým datovým prostředím, návrh dvoumístného letounu vyvíjeného společností Elixir Aircraft pro převoz více pasažérů se zachováním […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!