STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Canon v Evropě uvádní systémy pro strojové 3D vidění

Společnost Canon Europe vstoupila na rostoucí evropský trh systémů strojového 3D vidění pro průmyslové roboty. Tato řešení jsou schopná velice rychle a s vysokou přesností rozpoznávat trojrozměrné objekty. Jejich kombinace s robotickou rukou umožňuje zvýšit efektivitu výroby v továrnách – například usnadněním rychlého podávání dílů do výrobních linek.

Systém strojového vidění dokáže trojrozměrně rozeznávat tvar dílů tak, aby robotická ruka mohla přesně a v rychlém sledu rozpoznávat a vybírat jednotlivé díly rozmístěné v náhodném uspořádání. Nové systémy Canon RV300 a RV500 rozšiřují výrobní řadu dosud tvořenou zařízením Canon RV1100, které bylo na japonský trh uvedeno v dubnu 2014.

Systémy Canon jsou vybaveny hlavou pro strojové 3D vidění tvořenou systémovým snímačem a rozpoznávacím 3D softwarem, který zajišťuje zpracování dat. Rychlé a přesné trojrozměrné rozpoznávání objektů má být u nového systému strojového vidění výsledkem inovativních technologií pro rozpoznávání obrazu a zpracování informací, které byly zdokonaleny v průběhu výzkumu fotoaparátů a profesionálních zařízení Canon.

Hlava systému strojového 3D vidění (foto: Canon)

Hlava systému strojového 3D vidění (foto: Canon)

Systémy trojrozměrného strojového vidění Canon rozpoznávají nejrůznější objekty, včetně dílů se zaobleným povrchem, dílů s nemnoha jednoznačnými charakteristikami a složitě strukturovaných dílů. Řešení Canon RV300, RV500 a RV1100 3D se v Evropě začnou prodávat v srpnu 2015. Více informací o technologii strojového vidění nabízí PDF výrobce (anglicky).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!