STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Odborný seminář o obrábění nabídl praktické informace

V technologickém centru společnosti Yamazaki Mazak Central Europe v Jažlovicích u Říčan se již po čtvrté konaly dny otevřených dveří. Na organizaci souběžného semináře se podílely společnosti Seco Tools a Technology-support.

Odborný seminář byl zahájen představiteli pořadatelských společností Stanislavem Kovandou (Yamazaki Mazak Central Europe), Petrem Zugarem (Seco Tools) a Vlastimilem Staňkem (Technology-support). Podle Petra Zugara je cílem společných seminářů ukázat odborné veřejnosti, že dodavatelé řešení určených pro výrobu na CNC obráběcích strojích spolu dokáží spolupracovat. Jak uvedl Petr Zugar: „Používají se stále komplikovanější stroje a tomu odpovídá i vývoj v oblasti nářadí a softwaru. Zákazník již mnohdy nechce, případně ani nemá kapacity na to obstarávat si jednotlivě vše, co potřebuje k zajištění kvalitního obrábění ve svém provozu. Najít vhodné a funkční řešení je stále složitější a požadavky zákazníků jasně ukazují, že vývoj půjde cestou specializace a následné spolupráce dodavatelů jednotlivých špičkových technologií. Jen tak vznikne možnost dodat skutečně kvalitní kompletní řešení.“

Po oba dva dny byl program totožný. V dopolední části probíhaly přednášky zástupců společností organizujících odborný seminář. Odpolední část využili návštěvníci ke konzultacím a připraveny byly praktické ukázky obrábění na CNC strojích Mazak.

Pro odbornou veřejnost byly připraveny praktické ukázky obrábění na CNC obráběcích strojích Mazak. Foto: Technology-support

Pro odbornou veřejnost byly připraveny praktické ukázky obrábění na CNC strojích Mazak. Foto: Technology-support

Nástrojové vybavení poskytla společnost Seco Tools a NC programy pro ukázky obrábění připravili programátoři ze společnosti Technology-support v GibbsCAMu.

„Pravidelně konané společné semináře jsou především o přenosu a sdílení informací z oboru CNC obrábění mezi dodavateli technologií a jejich uživateli. Je dobře, že zástupci výrobních firem nacházejí čas a chuť takovéto akce navštěvovat a sdílet zde s námi své zkušenosti,“ doplnil Vlastimil Staněk.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!