STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Databáze TraceParts láká rekordní počet uživatelů

Komunitní server a databáze digitálních modelů TraceParts oznámila, že počet registrovaných uživatelů na webu TracePartsOnline.net překonal hranici 13 miliónů. Databáze poskytuje od roku 2001 mj. modely šroubků, elektroniky i celých mechanických podsestav.

Na webu TracePartsonline.net se nachází již více než 100 miliónů modelů v oblíbených nativních formátech všech populárních CAD řešení: SolidWorks, Catia, Creo, Inventor, AutoCAD, Solid Edge, TopSolid, Geomgic Design, 3D Kompas, SpaceClaim, SketchUp, Autodesk Revit, Zw3D, DraftSight, HiCAD, TurboCAD a T-Flex.

Začátkem letošního roku se  databáze se rozšířila o šest datových formátů využívaných designéry, animátory a hráči počítačových her: PLY, Collada, OFF, OBJ, VTK a Three JS. Z důvodu velkého zájmu také o modely ve formátu STL, které jsou vhodné pro 3D tisk. Pro stažení modelů se stačí registrovat.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!