STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Racer3 zefektivní automatizaci v automobilovém průmyslu

Společnost Comau uvedla na trh zcela novou konstrukci 6osého kloubového robota Racer3 s užitečným zatížením ramene 3 kilogramy a maximálním vodorovným pracovním rozsahem 630 milimetrů. Třetí generace robota z rodiny Racer má zefektivnit automatizaci v malých a středních podnicích.

Robot s atraktivní hliníkovou konstrukcí aerodynamického tvaru se vyznačuje vysokou přesností a opakovatelností 0,02 milimetru dle normy ISO 9283 Manipulační průmyslové roboty – Technické parametry a souvisící zkušební metody. Racer3 váží pouze 30 kilogramů a lze jej snadno namontovat na stěny, stropy i šikmé plochy se spádem do 45 stupňů.

Barevná textura se zcela odlišuje od rudých robotů velkých rozměrů, které vyrábí společnost Comau téměř 40 let. Foto: Comau

Barevné pojetí se zcela liší od rudých robotů velkých rozměrů, které vyrábí společnost Comau téměř 40 let. Foto: Comau

Osvědčená technologie, vyšší obratnost s důrazem na bezpečnost a kompaktní provedení hliníkové konstrukce naleznou uplatnění mj. v automobilovém průmyslu, kde má společnost Comau s implementací robotů dlouholeté zkušenosti.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!