STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Otáčky vřetena zvýší tlak procesní kapaliny stroje

Společnost Iscar vyvinula systém, který zvyšuje otáčky vřetena tlakem procesní kapaliny stroje. Základním požadavkem pro pohon vřetena HSM Jet zrychlovací hlavy je minimální tlak kapaliny 20 barů – bez potřeby další energie.

Systém využívá tlak chladicího okruhu stroje. Zrychlovací hlava je poháněna tlakem procesní kapaliny a dostupná v několika typech upnutí. Typ s modulární upínací stopkou ER32 s vlastní upínací maticí je vhodný pro montáž do všech standardních upínačů ER32. Volba s integrálním upínacím adaptérem HSK A63, C5 a C6, BT20 a BT 40, CAT 40 a DIN69871 40 HSM Jet je kompatibilní se standardem ER11 pro upínání nástrojů.

Zrychlovací hlava SpinJet navýší otáčky vřetena stroje. Foto: Marek Pagáč

Zrychlovací hlava SpinJet navýší otáčky vřetena stroje. Foto: Iscar

Systém umožňuje kontrolovat řezné podmínky podle skutečných otáček nástroje v řezu pomocí bezdrátového spojení. Otáčky vřetena lze zvýšit na 20, 30 nebo 40 tisíc otáček za minutu. Se zrychlovací hlavou SpinJet lze frézovat ocel s nástrojem do průměru 3 mm. V případě obrábění hliníku je maximální přípustný průměr nástroje 6 mm.

Přenos otáček na obrazovku probíhá bezdrátově. Foto: Marek Pagáč

Přenos otáček na obrazovku probíhá bezdrátově. Foto: Marek Pagáč

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!