STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Ansys SpaceClaim 2015 automaticky opravuje geometrii

Téměř po roce od akvizice SpaceClaimu vychází první servisní balíček pro verzi Ansys SpaceClaim 2015. Aktualizace zahrnují nové funkce pro skicování, podporu 3D tisku a CAE analýzy.

Vektorizace usnadní převod obrazu do křivek, které mohou být upraveny stejně, jako by byly kresleny skicovacími nástroji. Práce s plošnou geometrií je zvlášť důležitá pro konstrukci a úpravu modelů určených pro 3D tisk. V minulosti musela být úprava ploch prováděna manuálně.

Servisní balíček obsahuje nástroj pro automatickou opravu geometrie. Další funkce počítají hmotnost modelu, což může ušetřit náklady na materiál nebo urychlit 3D tisk. Space Claim tvoří spolu s Ansysem silný nástroj pro pevnostní analýzy. Nová funkce Power select usnadní práci s výběry profilů pro pevnostní analýzu filtrováním jejich tloušťky nebo tvarem průřezu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!