STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Stolní skener Atos ScanPort digitalizuje malé díly

Sdílejte tento článek na Twitteru
7. 4. 2015, | 1 komentář

Optický stolní skener Atos ScanPort je určený pro digitalizaci, měření a inspekci malých dílů. Praktické využití nachází zejména pro opakující se měření stejných dílů.

Atos ScanPort je skener, který využívá šestiosou kinematiku: tři osy jsou motorizované (rotační, naklápěcí, vertikálně posouvací) a tři osy jsou manuální. Skener podporuje aplikační funkce Motion, která ukládá polohu všech tří řízených os (úhel natočení, úhel naklopení a vertikální výšku) do měřicích sérií. Po vytvoření měřicích poloh pak není nutné složité programování – měření se zahájí po spuštění měřicí série prvního dílu.

Skener ATOS ScanPort má tři osy motorizované. Foto: MCAE Systems

Skener Atos ScanPort má tři osy motorizované. Foto: MCAE Systems

Skener lze využít pro skenování odlitků, plastových dílů, elektrod nebo prototypů až do velikosti 200 mm v průměru. Komunikace s řídicím počítačem je zajištěna propojením přes USB a ethernet kabel.

Nový stolní skener je vhodný zejména pro digitalizaci malých dílů. Foto: MCAE Systems

Nový stolní skener je vhodný zejména pro digitalizaci malých dílů. Foto: MCAE Systems

Dodavatelem skeneru od společnosti GOM je pro Českou republiku MCAE Sysytems, která nabízí skener Atos ScanPort hned ve čtyřech provedeních lišících se podle velikosti rozlišení a optického záběru.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] 3D technologií, kterými disponují. Převodovku skenovali pomocí optického skeneru Atos od firmy GOM a převedli ji do digitální podoby. V řešení Tebis byla provedena úprava […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!