STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Pixar nabízí bezplatný RendererMan pro vizualizace

Animační studio Pixar uvedlo na trh bezplatnou aplikaci pro tvorbu fotorealistických snímků pro účely nekomerčního využití. Software je plně funkční, bez vodotisku, časového nebo jiného omezení.

RenderMan s technologii RIS nabízí rychlé interaktivní stínování i nasvětlení. Nástroje v současné době využívá mnoho filmových studií. Samotné animační studio Pixar uvede příští rok do kin film Hledá se Dory, který vznikl pomocí technologie RIS.

RendererMan od Pixaru je pro nekomerční využití bezplatný. Foto: Pixar

RendererMan od Pixaru je pro nekomerční využití bezplatný. Foto: Pixar

Současně s uvedením bezplatného RendererManu spouští Pixar internetovou stránku RenderMan Community, kde mohou uživatelé vyměňovat zkušenosti, nápady nebo prezentovat své projekty.

RenderMan je kompatibilní s 64bitovými systémy Mac OS 10.9, 10.8 a 10.7, Windows 8 a 7, Linux glibc 2.12 a vyššími verzemi a s gcc 4.4.5 a s vyššími verzemi. Kompatibilitu dále nabízí s aplikacemi Maya 2013.5, 2014 a 2015 od Autodesku a s verzemi Katana 1.5, 1.6 a 2.0 od The Foundry. RendererMan stáhnete na stránce animačního studia Pixar.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!