STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Veletrh pracovních příležitostí nabídl studentům uplatnění

Téměř 80 firem se zúčastnilo veletrhu Kariéra plus na půdě VŠB-TU Ostrava. V rámci osmého ročníku měli studenti jedinečnou příležitost navázat kontakt a možnost získat informace o zaměstnání.

VŠB-TU Ostrava se snaží systematicky věnovat podpoře absolventů při hledání zaměstnání. Služby Kariérního centra zde fungující po celý rok, zahrnují odborné semináře, workshopy i poradenství. Jednou z významných událostí, které zde probíhají každoročně v březnu, je Veletrh pracovních příležitostí. Studenti i absolventi v rámci něj mají jedinečnou příležitost navázat kontakt s potenciálním zaměstnavatelem.

Studenti získávali informace o možnostech uplatnění na trhu práce. Foto: Marek Pagáč

Studenti získávali informace o možnostech uplatnění na trhu práce. Foto: Marek Pagáč

Letní stáže nabízí studentům Plzeňský Prazdroj. Foto: Marek Pagáč

Letní stáže nabízel studentům Plzeňský Prazdroj. Foto: Marek Pagáč

Po celý den veletrhu probíhal ve velkém sále Nové auly cyklus přednášek z oblasti kariérního poradenství. Přednáška Josefa Kadlece na téma významu sociálních sítí a technologií při náboru zaměstnanců pomohla s orientací v nejnovějších trendech v oblasti hledání zaměstnání. Další přednášky se věnovaly přípravě životopisu, motivačních dopisů, poradenství pro pohovory, osobnímu managementu, nastartování cesty k úspěchu a zvýšení vlastní hodnoty na trhu práce.

V Nové aule proběhla přednáška o přípravě životopisu. Foto: Marek Pagáč

V Nové aule proběhla přednáška o přípravě životopisu. Foto: Marek Pagáč

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!