STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Onshape – první cloudový CAD i pro mobilní zařízení

Sdílejte tento článek na Twitteru
11. 3. 2015, | 2 komentáře

Začátkem roku jsme vás informovali o vývoji nového CADu Onshape, za kterým stojí bývalý ředitel SolidWorksu John Hirschtick. Po dvou měsících od uvedení první informace o vývoji byla vydána veřejná beta verze.

Onshape je první 3D CAD dostupný pouze v cloudovém provedení. Spustíte jej z webového prohlížeče i na mobilních zařízeních. Využívá nativních cloudových dokumentů, ke kterým máte přístup i ze vzdáleného pracoviště. Dle prvních informací od tvůrce Onshapu přichází tento CAD se zjednodušeným přístupem k tvorbě sestav, sdílení i správě dat.

Uživatelské prostředí Onshapu se neliší od jiných konstrukčních programů. Skládá se ze stromové historie, panelu příkazů a grafického prostředí. Foto: Onshape.com

Uživatelské prostředí Onshapu se neliší od jiných konstrukčních programů. Skládá se ze stromové historie, panelu příkazů a grafického prostředí. Foto: Onshape.com

Příznivci dotykových zařízení přivítají Onshape Mobile. Foto: Onshape.com

Příznivci dotykových zařízení přivítají Onshape Mobile. Foto: Onshape.com

Onshape vychází vstříc studentům

Zdá se, že tvůrci chtějí vyjít vstříc studentům, jelikož verze Onshape Free je bezplatná, s velikostí úložiště 5 GB a omezením na 5 aktivních soukromých dokumentů. Onshape Professional je určený pro komerční účely a cena předplatného je 100 dolarů měsíčně. Tato verze obsahuje datovou schránkou o velikosti 100 GB a neomezené možnostmi využití. Síťová licence Onshape Enterprise je dostupná po kontaktování technické podpory a cena se odvíjí podle počtu licencí. Více informací o obsahu jednotlivých nabídek se dozvíte na stránce Onshape Features and Pricing.

Pro začínající uživatele jsou připraveny návody

Pro ty, kteří uvažují o práci v Onshapu, jsou připraveny návody zaměřené na tvorbu skici, kótování a vazby, modelování pomocí příkazů přidání vysunutím, rotací a tažením po křivce. Názorně je vysvětlen postup tvorby žeber, provádění přímých úprav a tvorba sestavy. Návody jsou připraveny i pro příznivce mobilních aplikací, komentované video popisuje výhody Onshape Mobile. Návody s komentářem můžete shlédnout na stránce Onshape Tutorials.

Onshape zjednodušuje tvorbu sestav. Foto: Onshape.com

Onshape zjednodušuje tvorbu sestav. Foto: Onshape.com

Onshape připravila pro uživatele návody s komentářem. Foto: Onshape.com

Onshape nabízí uživatelům návody s komentářem. Foto: Onshape.com

On-line semináře představí uživatelské prostředí

S příchodem beta verze jsou připraveny on-line semináře. Dva proběhnou hned 12. března 2015. První prezentace se soustředí na základní seznámení s uživatelským prostředím, druhá na zajímavosti a informace o vývoji Onshape. Třetí seminář proběhne 13. března 2015 kde se dozvíte více informací k aplikaci Onshape Mobile. Na semináře se přihlásíte prostřednictvím registračních formulářů.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] tom, že je na trhu nový cloudový CAD Onshape, jsme vás již informovali v polovině března. Tvůrci postupně připravují tipy a návody pro […]

  2. […] on-line seminář s radami a tipy, jak na tvorbu fotorealistických vizualizací v Onshapu. Seminář proběhne od 17 hodin a registrovat se můžete prostřednictvím elektronického […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!