STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

SWW: Budoucnost se skrývá v rozvoji technického myšlení

Čeká nás nadzvuková doprava, oblečení na míru nebo pilulka pro diagnostiku závažných onemocnění? O budoucnosti technického rozvoje polemizoval Michio Kaku.

Filozofický pohled na budoucnost, tak lze popsat přednášku fyzika a autora mezinárodních bestsellerů. Michio Kaku hovořil o vášni k technickému myšlení, letech do vesmíru, komunikaci prostřednictvím internetu i závislosti na této síti u mladých lidí. Věří, že síla mysli bude posunovat hranici myšlení až k samotnému limitu. Budoucnost se skrývá v odstranění jazykové bariéry, v nadzvukové letecké dopravě, rentgenových brýlích, digitalizaci člověka.

Michio Kaku si myslí, že v roce 2025 budeme cestovat nadzvukovou dopravou. Foto: Marek Pagáč

Michio Kaku si myslí, že v roce 2025 budeme cestovat nadzvukovou dopravou. Foto: Marek Pagáč

Onemocnění diagnostikuje pilulka s kamerou a virtuální lékař. Zvyšující se dostupnost těchto (momentálně virtuálních) vymožeností sníží náklady na zdravotní péči a zvýší zdravotní kondici člověka. Kaku diskutoval o rozvoji a budoucnosti 3D technologií souvisejících s návrhem a tiskem prototypů. Taktéž si myslí, že jednou dokážeme skenovat mozek a tisknout myšlenky. Kaku věří, že nebudeme potřebovat 3D brýle pro sledování televize a nahradí je speciální čočka.

Myšlení posunuje vyspělost lidstva a budoucnost se skrývá v rozvoji technického myšlení. Otázkou zůstává, zda se někdy dočkáme telepatie nebo telekineze.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!