STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Windows 10 podporují holografické brýle HoloLens

Sdílejte tento článek na Twitteru
27. 1. 2015, | 1 komentář

Microsoft představil HoloLens – holografické brýle s integrovaným počítačem. Každé sestavení Windows 10 přitom bude podporovat holografické uživatelské rozhraní.

Holografické brýle jsou osazeny vlastním procesorem a grafickým čipem spolu s novým čipem, jehož úkolem je zpracovávat virtuální realitu. Brýle obsahují senzory i zabudované reproduktory, takže uživatel slyší zvuky z okolí, ve kterém se pohybuje, a zároveň jej i vidí. Oproti jiným zařízením podporující virtuální realitu nepotřebují HoloLens žádné externí kamery. Brýle se nasazují na hlavu a během několika sekund může uživatel sledovat rozšířenou realitu.

Vedoucí oddělení operačních systémů Alex Kipman vyzval vývojáře, kteří se soustředí na vývoj pro Oculus Rift, aby přešli na Windows Holographic a začali pracovat na podpoře pro Microsoft. Mimo brýlí byl představen program HoloStudio, který pomáhá vytvářet holografické objekty v prostoru a následně umožní jejich tisk na 3D tiskárně. Není tajemstvím, že Microsoft na vývoji spolupracuje s laboratořemi NASA. Brýle by tak mohly pomoci třeba při ovládání vozítek jezdících po Marsu.

Představu o praktickém využití brýlí si můžete udělat u zajímavého videa Microsoft HoloLens — Transform your world with holograms:

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] navíc. Microsoft představil HoloLens, holografické brýle nadupané elektronikou, ale o těch jsme na stránkách Nových Médií už psali, takže bych se opakoval. Navíc kolega Marek Pagáč je specialista na 3D grafiku a CAx řešení, […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!