STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Vylepšené ovladače pro MakerBot zkvalitňují 3D tisk

MakerBot Desktop 3.4 přináší mnoho důležitých aktualizací a nové funkce, které urychlí práci při nastavení tiskáren MakerBot.

Aktualizovaná verze je určena pro operační systémy Mac, Windows 7 i 8. V současné době také probíhá poslední testování ovladače pro Windows 8.1. Cílem aktualizace bylo optimalizovat ovladače pro kvalitnější tisk, než tomu bylo doposud. Novinkou v aktualizaci MakerBot Desktop 3.4 je kalibrační nástroj „z-axis offset“, díky němuž lze nastavit polohu tiskové plochy podle pozice Smart Extruderu — tiskové hlavy. Díky této funkci nemůže dojít k případům, kdy by tisková hlava byla příliš nízko, nebo vysoko vzhledem k tiskové ploše.

Nová funkce urychlí nastavení tiskové hlavy od tiskové plochy. Foto: MakerBot

Nová funkce „z-axis offset“ urychlí nastavení tiskové hlavy vzhledem k tiskové ploše. Foto: MakerBot

Další užitečnou funkcí je přiřazení trvalé IP adresy tiskárně, což je výhodné při nastavení parametrů tiskáren zapojených do sítě. Výrobci tiskárny odstranili nutnost potvrzení tisku otočným ovladačem na tiskárně.

Novou aktualizaci stáhnete na stránce MakerBot Desktop 3.4.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!