STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Průmyslovka v Bruntále bude mít virtuální učebnu

Virtuální učebnu mají v Česku zatím pouze dvě školy. Střední průmyslová škola a Obchodní akademie v Bruntále bude třetí, na učebnu již získala dotace.

Bruntálská škola je s laboratoří virtuální reality zatím úspěšná z pohledu získaných dotací. Na nový projekt získala více než čtyři miliony korun. Učebna vznikne ze stávající strojní dílny, ve které se studenti brzy ocitnou jako v seriálu. Podobnou technologii totiž používají kina, kde projektor převádí film do trojrozměrného prostředí. Ve škole bude děj, který studenti sledují na projektoru, ovládat vyučující v reálném čase.

Trojrozměrných modelů jako je například parní turbína, do níž budou studenti virtuálně vstupovat a studovat je, má škola k dispozici hned několik z projektu Internetová škola II. Vizualizace: Marek Pagáč

Trojrozměrných modelů, jako je například parní turbína, do níž budou studenti virtuálně vstupovat a studovat ji, má škola k dispozici hned několik z projektu Internetová škola II. Vizualizace: Marek Pagáč

Studenti průmyslovky budou mít výhodu, že se podívají třeba do motorů vozidel nebo jiných zařízení a poznají tak princip jejich fungování. Zavedením ojedinělé novinky si škola slibuje zatraktivnit výuku. Podobné učebny jsou v Česku zatím jen dvě – v Náchodě a Praze. Obě se těší veliké oblibě studentů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!