STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Airbus vyhlásil čtvrtý ročník studentské soutěže FYI

Airbus v červnu vyhlásil čtvrtý ročník soutěže Fly Your Ideas pro studenty, v rámci které mohou navrhnout nový koncept z oblasti letecké dopravy. Se svými nápady se mohou do soutěže stále ještě přihlašovat.

Fly Your Ideas je celosvětová soutěž konající se pod patronací UNESCO jednou za dva roky. V rámci čtvrtého ročníku Airbus vyzývá všechny studenty, aby vyzkoušeli jedinečnou příležitost pracovat s týmem odborníků z oblasti letectví. Studenti tak mohou uplatnit svou kreativitu v prostředí velké společnosti.

V předchozím roce se do soutěže zapojilo 11 tisíc studentů ze 600 univerzit z celého světa. Zvítězil pětičlenný tým Levar z univerzity brazilského Sao Paula. Studenti navrhli systém pro nakládku a vykládku zavazadel z nákladového prostoru letadel, který snižuje namáhavost práce letištních manipulátorů díky vzduchovému polštáři. Inspirovali se hracími stoly na vzdušný hokej.

Pro účast v soutěži je nutná registrace na stránce airbus-fyi.com a své nápady můžete zasílat do 1. prosince 2014. Vítězný tým obdrží 30 tisíc eur.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!