STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nová licence GibbsCAMu bude obsahat VoluMill

Tvůrci GibbsCAMu a Cimatronu oznámili, že od 1. listopadu 2014 je s každou licencí programů dodáván bezplatně i modul pro vysoce efektivní frézování VoluMill. Doposud byla tato frézovací strategie dostupná pouze za příplatek.

Tradiční frézovací strategie jsou generovány jako paralelní posuny s ostrými přechody, které vyžadují snížení posuvové rychlosti. VoluMill je unikátní frézovací strategie vyvíjená společností Celeretive Technologies. Principem strategie je obrábění po kontinuální dráze frézovacím nástrojem s konstantním úhlem záběru, který obrábí celou svou řeznou částí. Tím se eliminují nevýhody tradičních frézovacích strategií. Mezi základní výhody strategie patří úspora času a prodloužení trvanlivosti nástroje. Frézovací strategii VoluMill uplatní uživatelé zejména při obrábění prizmatických dílů, forem nebo zápustek.

Charakteristická dráha nástroje vygenerovaná VoluMillem v GibbsCAMu. Foto: GibbsCAM

Charakteristická dráha nástroje vygenerovaná VoluMillem v GibbsCAMu. Foto: GibbsCAM

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!