STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ModelPort umožní importovat 3D modely do ArchiCADu

Aecobjects, divize společnosti Archivista, vyvinula doplňkový modul ModelPort pro import 3D objektů a modelů do prostředí ArchiCADu. Tento doplněk převádí formáty 3D modelů jako Alias Wavefront OBJ a Autodesk FBX do knihovny částí ArchiCAD Library.

Doplňkový modul ModelPort převádí projektové 2D symboly a 3D modely, včetně originálních textur. Taktéž zahrnuje práci s měřítkem, včetně rotačních nástrojů pro správné polohování a změnu velikosti modelu. Nástroje pro správu dat jsou schopny importované modely uložit do knihovny složek pro další použití. K dispozici jsou tři verze: ModelPort OBJ pro převod OBJ a 3DS formátů, ModelPort FBX pro převod FBX a Dae formátů. Třetí verze kombinuje ModelPort OBJ a ModelPort FBX a převádí tak všechny čtyři formáty.

Pro zájemce jsou připraveny tři webináře, ve kterých se dozví, jak nejlépe ModelPort využít.

MOdelPort umožní importovat 3D modely do ArchiCADu. Pak už stačí jen navrhovat fotorealistické vizualizace. Foto: aecobjects.com

ModelPort umožní importovat 3D modely do ArchiCADu. Pak už stačí jen navrhovat fotorealistické vizualizace. Foto: aecobjects.com

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!