STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Vysokotlaké chladicí agregáty pro dlouhotočné automaty

Na MSV 2014 v Brně byla představena nová řada vysokotlakých agregátů SwissBlaster pro dlouhotočné automaty. Jednotky jsou konstruovány s přepadem procesní kapaliny přímo do nádrže CNC stroje, který zabraňuje ohřívání procesní kapaliny.

Řada SwissBlaster nabízí celkem 14 agregátů určených pro chlazení řezných nástrojů při obrábění na dlouhotočných automatech. Chladicí jednotka poskytuje tlak procesní kapaliny v rozmezí 70 až 210 barů a provedení se liší v počtu čtyř, nebo osmi výstupů.

Všechny agregáty jsou vybaveny přepadem procesní kapaliny zabraňujícím jejímu ohřevu, k čemuž dochází u některých systémů, kde se přebytečná procesní kapalina recirkuluje uvnitř agregátu. Jednotky jsou vybaveny jemnou filtrací s propustností 10 mikronů při chlazení emulzí na bázi vody a 25 mikronů při chlazení procesním olejem. Agregáty SwissBlaster budou v České republice uvedeny do prodeje na podzim.

Vysokotlaká jednotka SwissBlaster obsahuje přepad zabraňující ohřevu procesní kapaliny: Foto: T-support

Vysokotlaká jednotka SwissBlaster obsahuje přepad zabraňující ohřevu procesní kapaliny: Foto: T-support

Zdroj: T-support

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!