STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Vývoj a výroba frézky SLV 300 trvaly půl roku

Na MSV 2014 v Brně představila společnost SolidVision tříosou univerzální frézku SLV 300. Vývoj a výroba byly motivovány aplikací vysoce efektivní frézovací strategie iMachining, která je součástí SolidCAMu.

Kompaktní a dynamická tříosá frézka byla vyvíjena s cílem dosáhnout nejvyšší tuhosti. Využití v současné době nalezne při obrábění plastů, hliníku a barevných kovů. Pracovní prostor o velikosti 400 × 300 × 200 mm ovládá řídicí systém Sinumerik. SolidVision bude nadále pracovat na vývoji a plánuje rozšířit volbu řídicího systému o Heidenhain a Fanuc. Součástí frézky bude výměník nástrojů, mezi obrobitelné materiály přibudou grafit, nerezavějící a těžkoobrobitelné oceli, konstrukční řešení vřetene umožní pětiosé obrábění.

SolidVision vyvinul kompaktní frézku určenou pro aobrábění vysoce efektivními frézovacími strategiemi. Foto: Marek Pagáč

SolidVision vyvinul kompaktní frézku určenou pro obrábění vysoce efektivními frézovacími strategiemi. Foto: Marek Pagáč

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!